Rajd rowerowy do Drawieńskiego Parku Narodowego – sprawozdanie

Zarząd Koła LZS Dobra zorganizował w dniach 26.07.2017 oraz 29.07.2017 dwuetapowy rajd rowerowy. Chcieliśmy w tym roku zaproponować trochę inny, choć równie emocjonujący, jak na Drawie w kajaku, sposób na spędzenie wolnego czasu w Drawieńskim Parku Narodowym. Zaproponowaliśmy wakacje na rowerze. 26 lipca 2017 roku rozpoczęliśmy rajd przejazdem ścieżka rowerową z Dobrej ulicą Sportową w kierunku Rzędzin. Następnie wzdłuż granicy RP wróciliśmy do Dobrej, gdzie zapakowaliśmy nasze rowery na wynajętą ciężarówkę, którą przewieźliśmy je na przedmieścia Drawna, skąd po rozpakowaniu rowerów przejechaliśmy nimi do naszej bazy noclegowej mieszczącej się na terenie Stanicy PTTK w Drawnie. Tak zakończył się pierwszy etap naszego rajdu.

  • fot001
  • fot002
  • fot003

29 lipca w godzinach porannych 21-osobowa ekipa rozpoczęła drugi etap rajdu. Spośród szlaków rowerowych nazywanych: „Pętlą Głusko“,„Pętlą Barnimie” i „Pętlą Zatom” , wybraliśmy ten pierwszy. „Pętla Głusko“ to bezpłatny szlak rowerowy dostępny od świtu do zmierzchu, bardzo dobrze oznakowany, wśród cudownej przyrody Drawieńskiego Parku Narodowego. Odkryliśmy na nim trochę tajemnic. Niektóre są absolutnie zaskakujące.
Szlak łączy ze sobą miejscowości Drawno, Drawnik, Borowiec, Barnimie ,Zatom,  Niemieńsko, Barnimie,Podegrodzie, Drawno.
Długość szlaku to 33,16 km drogi o nawierzchni: asfalt, bruk, droga gruntowa wśród lasów lub piaszczysta (miejscowo utrudniona, podjazdy). Przejazd całej tej trasy zajął nam ponad 6 godzin. Rajd zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz pogadanką i omówieniem różnic ukształtowania terenów naszej Dobrej z terenami Drawieńskiego Parku Narodowego.
Wszystkim uczestnikom rajdu oraz naszym sponsorom, współorganizatorom dziękujemy za pokrycie kosztów rajdu,dofinansowanie imprezy oraz za mile spędzony sobotni, słoneczny dzień. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej II edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego Dobra-Drawno oraz do udziału w imprezach, jakie Zarząd Koła LZS w Dobrej proponuje w swoim kalendarzu imprez jeszcze w tym roku
Do zobaczenia za rok !!!

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Przewodniczący Koła LZS w Dobrej
Cezary Magda

 

Terminy dyżurów 2018

Zbieranie rachunków - 17.00
(w poniedziałki).

1. Styczeń - 29
2. Luty - 26
3. Marzec - 26
4. Kwiecień - 30
5. Maj - 28
6. Czerwiec - 25 - Nadzwyczajne Zebranie Delegatów
7. Lipiec - 30
8. Sierpień - 27
9. Wrzesień - 24
10. Październik - 29
11. Listopad - 26
12. Grudzień - 10

Nasz Facebook

Bezrzecze 24

Zapowiedzi oraz relacje z naszych imprez można znaleźć również na portalu Bezrzecze24.pl

Copyright © 2013 GZLZS Dobra. Wszelkie prawa zastrzeżone.